»

Απρ 06 2017

Οι μαθητές της ΣΤ ? εύχονται «Καλό Πάσχα» στους μαθητές της Α? τάξης

Την Τετάρτη 5 Απριλίου στα πλαίσια του προγράμματος υιοθεσίας, πραγματοποιήθηκε κοινή δράση μεταξύ των μαθητών των δύο τάξεων, η οποία τους ενθουσίασε κι έδειξε για άλλη μια φορά τη σχέση στοργής κι εμπιστοσύνης, που δημιουργήθηκε μεταξύ τους.

Τα παιδιά της ΔΤ? φιλοξένησαν τους μικρούς μαθητές στην τάξη τους και όλοι μαζί με τη βοήθεια των δασκάλων των τάξεων Βακούφη Στέλλας και Καγιάζη Χριστίνας καθώς και της κ. Μαυρίδου Μαρίας, έπλασαν κουλουράκια. Τα υλικά γι? αυτά έφεραν οι μαθητές της Α? τάξης.

Στη συνέχεια οι μαθητές της ΣΤ? τάξης ετοίμασαν καλαθάκια, έβαψαν αυγά και αγόρασαν σοκολατένια αυγουλάκια και καραμελίτσες για να τα δωρίσουν στους μικρούς μαθητές. Θέλοντας να ενισχύσουν και τα παιδιά του Γυμνασίου, κάποιοι μαθητές αγόρασαν χειροποίητες λαμπάδες για να τις προσφέρουν στα «βαφτιστικά» τους.

Ευχαριστούμε τις μητέρες που ανταποκρίθηκαν σε ότι ζήτησαν οι δασκάλες κι ευχόμαστε σε όλους Καλό Πάσχα με ειρήνη κι υγεία.