Απρ 12 2022

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ ΣΤΟ ΜΑΘΗΤΙΚΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ » Η ΜΑΧΗ ΤΩΝ ΟΧΥΡΩΝ

Με υπεύθυνη την Εκπαιδευτικό κ. Σαρηγιαννίδου Αθηνά, οι μαθητές της ΣΤ΄τάξης Θεοδωρίδης Ιάσωνας, Άγγελος Μπάρλας και Παπαδόπουλος Παναγιώτης διακρίθηκαν στην κατηγορία «Διήγημα»κερδίζοντας το 1ο Βραβείο.

Με υπεύθυνο τον Εκπαιδευτικό κ. Κοτζαμπαράτη Νικόλαο και την Εκπαιδευτικό κ. Παρίση Ζωή οι μαθητές και μαθήτριες της Ε΄τάξης διακρίθηκαν στην κατηγορία » Τραγούδι» κερδίζοντας το 2ο Βραβείο.ΕΔΩ

Η επιτυχία τεράστια, συγκινητική όπως και αυτή του Διαγωνισμού, καθώς συμμετείχαν 1298 μαθητές και μαθήτριες  και 174 εκπαιδευτικοί από 194 Σχολεία (Δημοτικά-Γυμνάσια-Λύκεια) από όλη την Ελλάδα.

Ένα μεγάλο Μπράβο σε όλους και όλες που γνώρισαν την Ιστορία των Οχυρών, εμπνεύστηκαν  και δημιούργησαν έργα τέχνης , επικοινωνώντας και σε εμάς τη γνώση αυτή και αποδίδοντας παράλληλα σεβασμό και φόρο τιμής σε αυτούς που δίδαξαν τη θυσία και την αγάπη στη Δημοκρατία και την Ελευθερία.