Δεκ 23 2022

Feliz Navidad -Merry Chrismas- Καλά Χριστούγεννα!!!

Με αγάπη από την Ισπανία!!

eTwinning 2022

Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός: Παραπονιάρη Ειρήνη
Φέτος τα Χριστούγεννα, οι ευχές των μαθητών του σχολείου μας ταξίδεψαν ως στην Ισπανία στο πλαίσιο του Etwinning. Συγκεκριμένα, οι μαθητές των Α’, Β’, Γ’ και Δ’ τάξεων δημιούργησαν Χριστουγεννιάτικες κάρτες, στέλνοντας τις ευχές τους στους μαθητές της μικρής πόλης Novelda στην Ισπανία. Γεμάτοι χαρά και εορταστική διάθεση, οι μαθητές μας ετοίμασαν 40 κάρτες, μία για κάθε παιδί του ισπανικού σχολείου. Αντίστοιχα, οι Ισπανοί μαθητές δημιούργησαν και μας απέστειλαν και εκείνοι με την σειρά τους τις δικές τους κάρτες. Μόλις λάβαμε τις κάρτες στολίσαμε με χαρά διάφορες γωνιές του σχολείου μας και την τελευταία μέρα των μαθημάτων, οι μαθητές μας διάλεξαν και πήραν μαζί τους την αγαπημένη τους κάρτα.