»

Φεβ 12 2024

Χρυσό Μετάλλιο για τον μαθητή μας Αναστάσιο Κοτρίδη σε Ολυμπιακούς Αγώνες Ρομποτικής

Ο μαθητής της ΣΤ ΄τάξης Αναστάσιος Κοτρίδης  συμμετείχε στους Ολυμπιακούς Αγώνες ρομποτικής  (Minoan Robotsports Competition, M.R.C Global Olympiad) που διεξήχθησαν  στο Ηράκλειο Κρήτης  στις 07-10 Απριλίου 2023.
Στο διαγωνισμό αυτό συμμετείχαν 32 χώρες από όλο τον κόσμο και 32 πόλεις από όλη την Ελλάδα.
Στην κατηγορία 9-12 και στο άθλημα του ποδοσφαίρου ο Αναστάσης απέσπασε το χρυσό μετάλλιο.

Την Κυριακή 11 Φεβρουαρίου 2024 Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Ν. Πετριτσίου βράβευσε τον Αναστάση μαζί με άλλα σημαντικά πρόσωπα που τίμησαν τον τόπο μας με τα επιτεύγματά τους .

Εμείς ως σχολείο νιώθουμε περήφανοι/ες που έχουμε έναν Χρυσό Ολυμπιονίκη ανάμεσά μας, παράδειγμα και φάρο για όλους/ες μας.
Συγχαρητήρια Αναστάση!  Σου ευχόμαστε υγεία, έμπνευση , δημιουργικότητα και μεγάλες πάντα επιτυχίες!