»

Δεκ 08 2016

Δραστηριότητα «Ο Τόπος μας»

Αγαπητέ γονέα/κηδεμόνα

Στα πλαίσια της δραστηριότητας «Ο Τόπος μας» που διεξάγεται στην ώρα της πληροφορικής, θα συγκεντρώσουμε πληροφορίες, παλιές και καινούργιες φωτογραφίες του τόπου μας (επαγγέλματα που χάθηκαν, φωτογραφίες παλιές από το σχολείο, παρελάσεων, τοπίων, κτιρίων, τοπικές γιορτές κλπ). Τις φωτογραφίες αυτές θα τις σαρώσουμε (δηλ. θα τις περάσουμε στον υπολογιστή σε ψηφιακή μορφή). Για κάθε μια φωτογραφία από αυτές θα γράψουμε κείμενο στον υπολογιστή με πληροφορίες για αυτές. Στο τέλος θα δημιουργηθεί μια παρουσίαση πληροφοριών και φωτογραφιών του τόπου και του σχολείου μας, η οποία θα δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου μας. Σε περίπτωση που υπάρχουν ωραίες ψηφιακές φωτογραφίες στην κατοχή σας μπορείτε να τις αποστείλετε στην ηλεκτρονική διεύθυνση mgoutouloudi@gmail.com.

Η συγκέντρωση φωτογραφιών και πληροφοριών θα λήξει στις 12/01/2017.